Trzecia sala, nazwana „salą sław” , to zbiór pamiątek po tych mieszkańcach Ziemi Mszczonowskiej, którzy swoimi talentami rozsławiali ją w Polsce i na świecie. Dodatkowo ustawione w niej zostały gabloty z zabytkowymi dokumentami , głównie XIX –wiecznymi, które udało się miejscowym kolekcjonerom odnaleźć w nie tylko polskich antykwariatach.
ŁADYSŁAW MAKLAKIEWICZ (1901-1975), to drugi syn Jana i Rozalii. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął pod kierunkiem ojca – jako kontrabasista w mszczonowskiej orkiestrze, której dyrygentem był Jan senior. Oprócz talentu instrumentalnego odznaczał się aksamitnym głosem, który ćwiczył ucząc się śpiewu solowego w partiach tenorowych. To właśnie on był ojcem znakomitego aktora Zdzisława Maklakiewicza.
W okresie międzywojennym Mszczonów dał Polsce kilku wybitnych ludzi, wśród których szczególnym blaskiem błyszczy ród Maklakiewiczów. Senior tego rodu Jan Nepomucen Maklakiewicz był wprawdzie tylko uzdolnionym organistą w mszczonowskim kościele i ambitnym popularyzatorem muzyki, lecz jego dwaj synowie Jan i Franciszek znaleźli się w rzędzie twórców polskiej kultury muzycznej zdobywając jeszcze za życia (zwłaszcza Jan) uznanie, rozgłos i sławę.
Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie jest najstarszą orkiestrą dętą w Polsce. Potwierdzają to dane Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Strażacki zespół utworzony został w 1890 przez hrabiego Kazimierza Krasińskiego- dziedzica okolicznych dóbr ziemskich. Od samego początku powstania orkiestry przynależność do niej uważana była za zaszczyt.
Zbigniew Kowalczuk ur. 1927 roku w Bondyrzu, niewielkiej wsi koło Zamościa. Obecnie mieszkaniec Mszczonowa. Jedyny, tak podobny sobowtór Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podobieństwo do Marszałka nie ogranicza się w jego przypadku jedynie do zgodności rysów.
Wojciech Juliusz Siemion urodzony 30 lipca 1928 w Krzczonowie. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. W latach 1947 - 1950 studiował na Wydziale Prawa lubelskiego UMCS. W tym samym czasie uczęszczał na zajęcia Studia Dramatycznego Karola Borowskiego. W 1951 r. ukończył warszawską PWST.
Niezwykle uzdolniony- grafik, karykaturzysta, satyryk, historyk i scenograf. Urodził się i zmarł w Warszawie, ale przez całe swoje życie był bardzo mocno związany z podmszczonowskimi Mściskami. W znajdującym się tam majątku rodziny Wieszczyckich, spędził najpiękniejsze chwile swojego dzieciństwa. Znalazł w nim również schronienie podczas niemieckiej okupacji. Kobyliński w swojej autobiograficznej książce zatytułowanej „ZBROJNY PIES czyli zestaw plotek” pisze o Mściskach tak:
Stefan Wincenty Krukowski - najwybitniejszy polski prehistoryk, urodził się 22 stycznia 1890 roku w Mszczonowie. Został ochrzczony 21 września tegoż roku w miejscowym kościele p.w. Świętego Jana Chrzciciela. Do chrztu trzymali go Feliks Rakowski (dziadek po kądzieli, mieszkaniec Warszawy) oraz Maria Lubosiewicz (nauczycielka z Mszczonowa). Rodzicami Stefana byli Aleksandra z Rakowskich oraz Adam Krukowski, wójt gminy radziejowickiej.