Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Odnośniki

 • Piosenka.

Z piosenką poprzez czas kwarantanny

Czas społecznej izolacji oraz początkowej, przymusowej kwarantanny, był doskonałą okazją do wykorzystania kreatywności i rozwoju zdolności. Z uwagi na stan epidemii i postanowienia rządowe zawieszone zostały bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które Gminne Centrum Informacji prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Akcja #ZostańWDomu.

Drodzy Uczestnicy Zajęć Umuzykalniających w IPRM!

#ZostańWDomu

Dla wszystkich nastały czasy nowe

Niestety, nie takie kolorowe

Chociaż do szkoły chodzić nie trzeba

Wiedza nie spada jak manna z nieba

 • Zaknięcie gminnych obiektów i instytucji.

Gminne instytucje i obiekty nieczynne

Gminne instytucje i obiekty nieczynne do odwołania. Szczegóły na plakacie.

 • Wstrzymanie przyjęć interesantów w UM w Mszczonowie.

Wstrzymanie przyjęć interesantów w UM w Mszczonowie

Do odwołania wstrzymuje się przyjęcia interesantów w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie.

 • Koncert Świąteczny.

Koncert Świąteczny na szóstkę

Szóstka, to najwyższa ze szkolnych ocen, która jest przyznawana za perfekcyjne wykonanie zadania lub ogromną wiedzę. Na taką notę z pewnością zasłużył Koncert Świąteczny, który odbył się 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Do wspólnego kolędowania mieszkańców zaprosiło Gminne Centrum Informacji, a na scenie pojawili się młodzi uczestnicy bezpłatnych zajęć umuzykalniających, które instytucja ta prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Minęło 120 lat od narodzin Jana Adama Maklakiewicza.

Minęło 120 lat od narodzin Jana Adama Maklakiewicza

Mszczonów zawsze pamięta o ludziach, którzy tworzyli jego historię. Wyrazem szacunku dla przeszłości była uroczystość, która odbyła się 24 listopada w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. W sobotnie popołudnie Gminne Centrum Informacji zaprosiło mieszkańców na Koncert Jubileuszowy z okazji 120-lecia narodzin Jana Adama Maklakiewicza, które przypadało dokładnie w tym dniu.

 • Konkurs „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”

Konkurs „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”

Z okazji przypadającej 24 listopada 2019 r. 120. rocznicy narodzin Jana Adama Maklakiewicza Gmina Mszczonów/Gminne Centrum Informacji zapraszają do udziału w konkursie „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”.

 • Koncert Jubileuszowy.

Koncert Jubileuszowy

W tym roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin Jana Adama Maklakiewicza. Z tej okazji, 24 listopada odbędzie się Koncert Jubileuszowy. Zapraszamy do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury na godzinę 16.30.

 • „Muzyczny Mszczonów” z grantem LGD

„Muzyczny Mszczonów” z grantem LGD

Gminne Centrum Informacji rozpoczęło realizację projektu upamiętniającego, przypadającą w tym roku, 120. rocznicę narodzin Jana Adama Maklakiewicza. Pierwsze zajęcia, promujące artystyczne tradycje zapoczątkowane przez słynny ród, odbyły się 22 sierpnia w kamienicy dawniej należącej do rodziny artystów.

 • VI Festiwal Świętojański.

W świecie Jana Adama Maklakiewicza

Pięć godzin świetnej zabawy, szósta edycja imprezy i 120 lat mijające od narodzin Jana Adama Maklakiewicza. W tle muzyka, rewia i historyczna ścieżka pachnąca ziołami i brzmiąca muzyką kataryniarza. Właśnie tak najkrócej można by opisać świat, do którego Gminne Centrum Informacji przeniosło uczestników Festiwalu Świętojańskiego zorganizowanego 16 czerwca w jednym z mszczonowskich parków.

 • Noc Muzeów w Mszczonowie.

Muzyczna Noc Muzeów 2019 w Mszczonowie

Tegoroczna, szesnasta już edycja Nocy Muzeów, odbyła się w sobotę, 18 maja. Tradycyjnie już do ogólnopolskiej akcji przyłączyło się Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie, które prowadzi dwie lokalne izby pamięci.

 • Bracia po 62. latach odwiedzili rodzinny Mszczonów.

Sentymentalna wizyta

Po 62. latach dwaj rodowici mszczonowianie powrócili do rodzinnego miasta. Ze łzami w oczach wspominali swoje dzieciństwo idąc ulicami miasta i zwiedzając mszczonowskie Izby Pamięci.

 • 120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

24 listopada 1899 roku w Chojnacie, niewielkiej miejscowości nieopodal Skierniewic, urodził się Jan Adama Maklakiewicz – kompozytor, pedagog i dyrygent. W tym roku społeczność Ziemi Mszczonowskiej obchodzić będzie więc 120. rocznicę narodzin znanego mieszkańca tego terenu - autora słynnego tanga „Siedem czerwonych róż” i patrona lokalnej szkoły podstawowej.

 • Ferie z muzyką.

Ferie z muzyką

Czy na perkusję są nuty? Co to są janczary? Kto mieszkał w budynku, w którym odbywają się zajęcia umuzykalniające? O tym wszystkim dowiedzieli się dziś uczestnicy zajęć, które na okres ferii przygotowało Gminne Centrum Informacji.

 • Ferie z muzyką.

Ferie z muzyką

Za kilka dni zaczynają się ferie. Zapraszamy do Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Warsztaty muzyczne odbywać się będą we wtorki i piątki. Szczegóły na plakacie.

 • Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia.

Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia

W niedzielę, 6 stycznia, mszczonowski kościół pw. św. Jana Chrzciciela ponownie wypełnił się bożonarodzeniową muzyką. Najpiękniejsze kolędy i pieśni świąteczne licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przez Gminne Centrum Informacji.

 • Jan Adam Maklakiewicz podczas pracy.

Jan Adam Maklakiewicz jakiego nie znamy

O wielkich ludziach zazwyczaj opowiada się nie za pomocą słów, ale liczb, które charakteryzują ich życie, karierę i twórczość. Rozpocznę od nich także i ja, snując swoją opowieść o Janie Adamie Maklakiewiczu, patronie lokalnej szkoły, sławnym kompozytorze, pedagogu, krytyku i publicyście. Nie chciałabym jednak pokazać jego życiorysu tylko w formie encyklopedycznego zbioru dat, ale opowiedzieć o człowieku, który na zawsze zapisał się złotymi literami na kartach historii Mszczonowa.

 • Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie.

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie

Szkoła Podstawowa w Mszczonowie będzie miała nowe imię. Uroczyste nadanie imienia odbędzie się w sobotę (24.11). Od tego dnia szkoła nosić będzie imię Jana Adama Maklakiewicza. Szczegóły na plakacie.

 • Koncert "Romantyczność Polski i Meksyku".

Obdarowani pięknem muzyki

Tegoroczny wrzesień upływał w Mszczonowie w niezwykle muzycznej atmosferze. Wszystko za sprawą czterech koncertów, jakie w mieście dało Trio Chopin. Zespół, który przybył z dalekiego Meksyku, tworzą Agnieszka Maklakiewicz – skrzypaczka, Anna Maklakiewicz – wiolonczelistka oraz Leonardo del Castillo – pianista. Gościnny udział w koncertach wzięły także skrzypaczka Maja Maklakiewicz oraz pianistka Isabel Ladrón de Guevara.

 • Z zabawkami poprzez dziesięciolecia

Z zabawkami poprzez dziesięciolecia

„Dawne zabawy i zabawki naszych dziadków”, to kolejna z wakacyjnych propozycji Gminnego Centrum Informacji w ramach akcji „Lato w mieście”. Zajęcia, które odbyły się 17 lipca w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, poprowadziła Aleksandra Kacprzak.
 • Wycieczka w czasy PRL-u

Wycieczka w czasy PRL-u

Gry i zabawy słowne, odgadywanie przeznaczenia urządzeń codziennego użytku czy oglądanie wystroju pokoi z okresu PRL-u. Uczniowie trzech klas Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odkrywali epokę „słusznie minioną”.

 • Wizyta klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie.

Młodzi mszczonowianie na tropie historii

W piątek trzynastego Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odwiedzili uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. Mali odkrywcy szli śladami historii Mszczonowa. W gabinecie Jana Adama Maklakiewicza zachwycali się meblami z Ratusza ocalonymi z pożaru. Szczególne emocje wzbudziła półka ukryta w blacie kredensu.

 • Lepsze niż selfie

Lepsze niż selfie

Jak powstały fotografie blisko 200 lat temu? Czym jest cyjanotypia? O tym dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. W piątek (16.03) w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbyły się warsztaty „Od światła do obrazu”.
Początkowo nic nie wskazywało na to, że uczniowie będą robić fotografie.
 • Podróż przez historię pieniądza

Podróż przez historię pieniądza

W środę, 7 lutego, w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, młodzi uczniowie mogli się wybrać w niezwykłą podróż. Prowadziła ona poprzez historię pieniądza a przewodniczką wyprawy była Aleksandra Kacprzak z Gminnego Centrum Informacji.

 • Muzyczne wspomnienie Bożego Narodzenia

Muzyczne wspomnienie Bożego Narodzenia

W święto Trzech Króli kościół pw. św. Jana Chrzciciela rozbrzmiewał bożonarodzeniową muzyką. Jej wykonawcami byli uczestnicy zajęć umuzykalniających, które Gminne Centrum Informacji prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Na scenie pojawił się także gość specjalny – Sylwester Maciejewski. Znany m.in. z serialu „Ranczo” aktor urodził się w Mszczonowie.
 • Rozpoczęcie kolejnej edycji zajęć umuzykalniających

Rozpoczęcie kolejnej edycji zajęć umuzykalniających

Z początkiem marca rozpoczęła się kolejna edycja zajęć umuzykalniających prowadzonych przez Gminne Centrum Informacji w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. W nowym roku kolejna grupa uczestników zaczęła naukę na siedmiu instrumentach: gitarze, akordeonie, keyboardzie, flecie poprzecznym, saksofonie, pianinie i perkusji. 

Podsumowanie pierwszej edycji zajęć umuzykalniających w Izbie Maklakiewiczów

Już od 2015 roku Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów ponownie rozbrzmiewa muzyką tak, jak w czasach, gdy kamienicę tę zamieszkiwał znany, mszczonowski ród. Właśnie od tego czasu w budynku IPRM prowadzone są bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla mieszkańców gminy Mszczonów.

Świąteczne zakończenie zajęć umuzykalniających

Nic tak nie wprowadza w świąteczny nastrój jak piękna muzyka. Potwierdzili to artyści prezentujący swoje umiejętności podczas Koncertu Bożonarodzeniowego, który odbył się 18 grudnia w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

Audycja muzyczna

W dniu 18 listopada w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbyła się audycja muzyczna, w której wystąpiło 9 uczestników zajęć muzycznych, prowadzonych przez instruktora Daniela Strojczyka. Właśnie z jego inicjatywy zorganizowany został ten koncert, w którym zaprezentowali się na keyboardzie i akordeonie jego wychowankowie.

IV sezon zajęć umuzykalniających – rozpoczęty!

Zajęcia muzyczne ruszyły pełną parą bo już 1 września Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów rozbrzmiewała muzyką. Około 60 adeptów zajęć muzycznych rozpoczęło swoje zmagania z wybranym przez siebie instrumentem muzycznym. 

Niecodzienna wizyta w kamienicy Maklakiewiczów

W poniedziałek, 1 sierpnia, Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odwiedzili niecodzienni goście. Z dalekiego Meksyku do Mszczonowa przyjechała Agnieszka Maklakiewicz, jej córka Maja oraz dwoje ich przyjaciół. Wizyta w Polsce miała niezwykle sentymentalny charakter, ponieważ w tym roku mija 20 lat od śmierci Tadeusza Wojciecha Maklakiewicza.

Podsumowanie kolejnego roku zajęć umuzykalniających

W piątek, 24 czerwca, odbył się koncert zamykający kolejny etap zajęć umuzykalniających, które już od ponad roku odbywają się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów prowadzonej przez Gminne Centrum Informacji. Inicjatorem tego wydarzenia był Tomasz Ziułek – instruktor gry na gitarze.

Magia świętojańskiej muzyki

W niedzielę, 19 czerwca, w mszczonowskim kościele farnym odbył się trzeci już Festiwal Świętojański. Nazwa koncertu nawiązuje do patrona świątyni, dawnego organisty Jana Nepomucena Maklakiewicza oraz Nocy Świętojańskiej, która przypada w tym okresie. Organizatorem festiwalu jest Gminne Centrum Informacji, które z ramienia Gminy Mszczonów, już od ponad roku prowadzi zajęcia umuzykalniające w dawnej kamienicy Maklakiewiczów. 

 • Koncert Świętojański

Mszczonowska Noc Muzeów 2016

Zgodnie z tradycją, mszczonowskie Izby Pamięci przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów, która w tym roku miała już swoją trzynastą edycję. Lokalne skarbnice przeszłości w nocy z 14 na 15 maja otworzyły swoje podwoje dla pasjonatów dawnych dziejów i poszukiwaczy przygód. Cała impreza rozpoczęła się od gry miejskiej, w której zadaniem uczestników było rozwiązanie zagadek historycznych i znalezienie punktów kontrolnych.

Mszczonów pamięta o swoich muzycznych tradycjach

Z okazji drugiej rocznicy śmierci Jadwigi Stępkowskiej, spadkobierczyni muzycznej spuścizny Rodziny Maklakiewiczów, w niedzielę 8 maja 2016 r. odbyła się uroczysta msza święta i koncert upamiętniający jej życie oraz artystyczne dokonania. 

„Są ludzie, miejsca i czasy, których się nie zapomina...”

Dla wielu osób niezapomnianym okresem młodzieńczej radości pozostają na zawsze lata nauki w szkole średniej. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Barbarę Gryglewską - Przewodniczącą Komitetu IV Zjazdu Absolwentów LO w Mszczonowie, która 4 lutego 2016 r. spotkała się z dziennikarką Radia Bogoria, Marią Barańską, by opowiedzieć o zbliżającym się święcie szkoły oraz wszystkich jej sympatyków.

 • Są ludzie, miejsca i czasy, których się nie zapomina...

Koncert Bożonarodzeniowy w MOKu 17 stycznia 2016

Dnia 17 stycznia 2016 roku o godzinie 15.30, w MOKu w Mszczonowie odbył się pierwszy w tym roku Koncert. W przedstawieniu udział wzięli uczestnicy zajęć umuzykalniających IPRM, uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej im. A. Szalińskiego i wychowankowie Gimnazjum w Osuchowie. Usłyszeliśmy najpiękniejsze Kolędy i Pastorałki a było to możliwe dzięki uprzejmości dyr. MOKu Grażyny Pływaczewskiej, która udostępniła nam salę oraz dzięki pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia dyr. GCI Beacie Sznajder. Nasi znani i kochani zapowiadający to nikt inny jak założyciele obu Izb Mszczonowskich Barbara Gryglewska i Piotr Dymecki. 
 • Koncert w MOKu

Kolędowo w Mszczonowie

W przedświąteczną niedzielę (20.12.2015r.) w Kościele Farnym w Mszczonowie, odbył się Koncert Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Gminne Centrum Informacji i Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, przy wsparciu Strzelców z GRH i mszczonowskiej drużyny ZSR-u.

Mszczonów był zawsze muzykalny, rozśpiewanym miastem i dowiódł tego kolejny raz... 

 

 • Koncert Bożonarodzeniowy 2015 w kościele Św. Jana...

Wycieczka do Mszczonowa

W środę 25 listopada, Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów i Izbę Pamięci Ziemi Mszczonowskiej odwiedzili wychowankowie Internatu SOSW z Żyrardowa, a było to możliwe dzięki środkom finansowym jakie uzyskali od Stowarzyszenia „Pomóż żyć”.
 • Dzieci z Żyrardowa w Izbach mszczonowskich

Koncert w wykonaniu Aleksandra Wilgos i Michała Buczkowskiego

28 października 2015 roku w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbył się koncert, który był podsumowaniem warsztatów gitarowych i skrzypcowych dla uczniów z prywatnej Szkoły im. Antoniego Szalińskiego z oddziałem w Mszczonowie. W koncercie tym wystąpił duet – gitara - Aleksander Wilgos, skrzypce - Michał Buczkowski. Organizatorem koncertu była pani Małgorzata Rogozińska - dyrektor szkoły.
 • Koncert gitarowo- skrzypcowy

Gry terenowe z historią w tle

W Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów tętni życie nie tylko muzyczne. Gry terenowe miały również w niej swój udział, dzięki projektowi zorganizowanemu przez Gminne Centrum Informacji, pod nazwą „Zagrajmy historię”, na którego realizację pozyskano mikro dotację w wysokości 4 000 zł. z programu FIO Mazowsze Lokalne.
 • Zwiadowcy w Izbie Maklakiewiczów

Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Od września zaczęliśmy kolejny sezon, zajęć muzycznych i znów Dom Maklakiewiczów tętni życiem muzycznym. Zarówno na pierwszym i drugim piętrze odbywają się zajęcia umuzykalniające, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów-pedagogów takich instrumentów jak: akordeon, pianino, keyboard, perkusja, gitara, saksofon.
 
Jak wiadomo muzyka łagodzi obyczaje, i to od najmłodszych lat. Ma ona ogromny wpływ nie tylko na rozwój emocjonalny, ale również społeczny i intelektualny. Dostarcza wiele pozytywnych przeżyć, uczy nas pilności, cierpliwości, rozluźnia nas i uspokaja.
 
 
 • Czujesz muzykę?

Ich pierwszy koncert

Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów prowadzone są zajęcia umuzykalniające. Projekt, dofinansowany przez MKiDN, rozpoczął się w lutym tego roku. Jednostką samorządową, która jest odpowiedzialna za jego realizację jest Gminne Centrum Informacji. W lekcjach, odbywających się w domu najsłynniejszego rodu Mszczonowa..
 • Gitarowy kwintet

Festiwalu Świętojańskiego czar

Drugi Festiwal Świętojański, jaki odbył się w mszczonowskim kościele farnym w niedzielę 14 czerwca, stanowił nie tylko promocję uzdolnionych mieszkańców Ziemi Mszczonowskiej, ale był także swoistego rodzaju podsumowaniem kolejnego roku działalności szkół i osób zajmujących się na naszym terenie muzyczną edukacją. 
 • II Festiwal Świętojański

Mszczonowskie święto muzyki poważnej

Festiwal Świętojański, to sztandarowe przedsięwzięcie kulturalne, związane z mszczonowską Izbą Pamięci Rodu Maklakiewiczów. Jego pierwsza edycja, jaka odbyła się w ostatnią niedzielę czerwca (29.06.) zakończyła się niewątpliwym sukcesem. Publiczność festiwalowa zapełniła całą mszczonowską farę. Organizatorzy przedsięwzięcia nie kryli, że w najśmielszych snach nie spodziewali się tak dużego zainteresowania.
 • Mszczonowskie święto muzyki poważnej

Świąteczne muzykowanie w domu Maklakiewiczów

Nie ma chyba rzeczy, która bardziej przesądzałaby o atmosferze Bożego Narodzenia i jego magii, niż wspólne kolędowanie. Pamiętając o tym, młodzi adepci muzyki z Prywatnej Szkoły Muzycznej im. A. Szalińskiego postanowili wprowadzić swoich bliskich w świąteczny klimat podczas Koncertu Wigilijnego, który odbył się 18 grudnia 2013 r. w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Świąteczne muzykowanie w domu Maklakiewiczów

Pierwszy taki festiwal w Mszczonowie

W ostatnią niedzielę czerwca w Mszczonowie odbędzie się  I Festiwal Świętojański. Ta nowa propozycja kierowana jest do pasjonatów muzyki poważnej. Festiwal odbywać się będzie pod patronatem władz samorządowych gminy Mszczonów, zaś jego realizatorem będzie  Gminne Centrum Informacji wraz z partnerami Gimnazjum w Mszczonowie im. Jana Adama Maklakiewicza i Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury.

 

Pierwszy udany koncert

W środowe popołudnie 19 czerwca w sali na piętrze Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów po raz pierwszy odbył się mini koncert muzyczny przygotowany przez mszczonowskich uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej im Antoniego Szalińskiego w Żyrardowie. Całością przygotowań kierowała dyrektor placówki                 Małgorzata Rogozińska.
 • Pierwszy koncert

Święto Rodu Maklakiewiczów, Święto Miasta, Święto Muzyki

„Bardzo długo czekałem na ten moment. Na otwarcie miejsca, w którym wyeksponowane zostaną  pamiątki po największym z mszczonowskich rodów. Już  kilkanaście lat temu wspólnie z ówczesnymi samorządowcami  forsowałem pomysł, aby w domu, w którym wychował się słynny kompozytor Jan Adam Maklakiewicz powstało muzeum. […] 

Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów - otwarta

W środę 30 stycznia 2013 roku pierwsi odwiedzający mieli okazję zobaczyć zbiory zgromadzone w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Izba mieści się w domu rodzinnym Jana Adama Maklakiewicza u zbiegu ulic Kościuszki i Żyrardowskiej. Na parterze dla zwiedzających udostępnione są dwie sale ekspozycyjne.

 • Fisharmonia na której grała cała rodzina Maklakiewiczów
 • Kredens i komoda uratowane przed spaleniem z XIX w...

Kalendarz historyczny

«lipiec 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Wsparli nas

Odwiedź nas - zapraszamy!

WSTĘP WOLNY

W sprawie zwiedzania prosimy o wcześniejszy kontakt.

 

IZBA PAMIĘCI ZIEMI MSZCZONOWSKIEJ

Aleksandra Kacprzak - tel. 667 841 959

Barbara Gryglewska – tel. 531 997 560

mail: ipzm@izba.mszczonow.pl

IZBA PAMIĘCI RODZINY MAKLAKIEWICZÓW

Magdalena Podsiadły - tel. 605 869 094

Aleksandra Kacprzak - tel. 667 841 959

mail: izba.maklakiewicz@gci.mszczonow.pl

 

W sprawach pilnych prosimy o kontakt

z Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie

tel: 46 857 30 71

Skontaktuj się z nami

Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

96-320 Mszczonów, ul. Warszawska 23

mail: ipzm@izba.mszczonow.pl

Aleksandra Kacprzak - 667 841 959

Barbara Gryglewska - 531 997 560

Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów
 
96-320 Mszczonów, ul. Kościuszki 1
 
tel.: 605 869 094
 
mail: izba.maklakiewicz@gci.mszczonow.pl

Archiwalia Izby Pamięci

Copyright Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.