Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Odnośniki

Czy Mszczonów okaże się kuźnią muzycznych talentów ?

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie, realizując kolejny - tym razem muzyczny - projekt, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uruchomiło bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla mieszkańców miasta i gminy Mszczonów. Będą się one odbywać, nie gdzie indziej,       jak w zmodernizowanym budynku Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Pomysł wprowadzenia tych zajęć jest naturalną kontynuacją pielęgnowania tradycji artystycznych, zapoczątkowanych przez ten znany Ród.
Na lekcje nauki gry na gitarze, saksofonie, pianinie, trąbce, akordeonie, perkusji, keyboardzie, a nawet harmonijce zapisało się do tej pory kilkadziesiąt osób, w tym dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Co ciekawe, zainteresowanie zajęciami okazała również grupa lokalnych seniorów, z których najstarszy ma 71 lat.

Jak przyznaje Beata Sznajder, dyrektor Gminnego Centrum Informacji, w chwili obecnej zarejestrowanych jest blisko 70 uczestników, zaś z każdym dniem przybywają kolejne osoby chcące pobierać naukę gry na instrumentach.  Tak duże zainteresowanie bezpłatnymi zajęciami przerosło oczekiwania samych organizatorów. Chcąc jednak dać szansę również osobom, które spóźniły się z zapisem, utworzono listy rezerwowe. Jak twierdzi Beata Sznajder, najwięcej chętnych zapisało się  na lekcje gry na gitarze. Dużą popularnością cieszą się także pianino, keyboard i perkusja.

Po przeprowadzonym naborze byliśmy pozytywnie zaskoczeni faktem, że nasza propozycja wzbudziła tak duże zainteresowanie lokalnej społeczności. Taka sytuacja świadczy o tym, że Mszczonów to miasto,           w którym w dalszym ciągu drzemie muzyczny duch - podkreśla dyrektor GCI. Dodaje również, że przyszli adepci muzyki znajdują się pod opieką doświadczonych muzyków i pedagogów, także tych, którzy prowadzą zajęcia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, współpracującym z realizatorem przedsięwzięcia.
Dzięki zajęciom umuzykalniającym mieszkańcy miasta i gminy Mszczonów, mają szanse zrealizować swoje pasje, marzenia oraz rozwinąć często ukryte talenty muzyczne, jakimi niegdyś wykazywali się wielcy mszczonowianie z rodziny Maklakiewiczów.
Ponadto, stworzenie tak niebywale atrakcyjnej propozycji, w sposób znaczący wpłynie na zwiększenie oferty kulturalnej gminy oraz umożliwi realizację zadań założonych w planie rozwoju działalności kulturalnej.

Zajęcia odbywają się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przy ulicy Kościuszki 1 w Mszczonowie. Swoim zakresem obejmują one lekcje teoretyczne (kształcenia słuchu, audycje muzyczne, lekcje o Rodzinie Maklakiewiczów etc.) oraz zajęcia praktyczne (indywidualne lekcje z instrumentów, próby chóru oraz zespołów kameralnych).

 

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • Czujesz muzykę?

« wstecz

Kalendarz historyczny

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Wsparli nas

Odwiedź nas - zapraszamy!

WSTĘP WOLNY

W sprawie zwiedzania prosimy o wcześniejszy kontakt.

 

IZBA PAMIĘCI ZIEMI MSZCZONOWSKIEJ

Aleksandra Kacprzak - tel. 667 841 959

Barbara Gryglewska – tel. 531 997 560

mail: ipzm@izba.mszczonow.pl

IZBA PAMIĘCI RODZINY MAKLAKIEWICZÓW

Magdalena Podsiadły - tel. 605 869 094

Aleksandra Kacprzak - tel. 667 841 959

mail: izba.maklakiewicz@gci.mszczonow.pl

 

W sprawach pilnych prosimy o kontakt

z Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie

tel: 46 857 30 71

Skontaktuj się z nami

Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

96-320 Mszczonów, ul. Warszawska 23

mail: ipzm@izba.mszczonow.pl

Aleksandra Kacprzak - 667 841 959

Barbara Gryglewska - 531 997 560

Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów
 
96-320 Mszczonów, ul. Kościuszki 1
 
tel.: 605 869 094
 
mail: izba.maklakiewicz@gci.mszczonow.pl

Archiwalia Izby Pamięci

Copyright Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.