WSPÓLNE DZIAŁANIA

  • Grupa dzieci występujących podczas koncertu świątecznego w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Koncert świąteczny – najpiękniejsze kolędy i pastorałki w mszczonowskiej farze

W Święto Objawienia Pańskiego organizowane są orszaki Trzech Króli, przedstawienia jasełkowe lub koncerty kolęd. Mszczonowianie z racji swoich muzycznych tradycji od lat w ten dzień wybierali wspólne kolędowanie. W 2015 roku po raz pierwszy na wieczór kolęd i pastorałek do kościoła pw. świętego Jana Chrzciciela wszystkich mieszkańców zaprosiło Gminne Centrum Informacji.

  • Zdjęcie: przedstawiciele władz samorządowych i członkowie grupy rekonstrukcyjnej stojący przy pomniku

„Powrót bohatera 1863” - pomnik odsłonięty

W przyszłym roku cała Polska obchodzić będzie 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Społeczność gminy Mszczonów już rozpoczęła kultywowanie tego doniosłego wydarzenia, oddając cześć wszystkim Mieszkańcom Ziemi Mszczonowskiej, który uczestniczyli w powstańczym zrywie, a szczególnie Naczelnikowi Powstańczemu Mszczonowa śp. ks. proboszczowi Władysławowi Polkowskiemu (1820-1872). 

  • Zdjęcie: uczniowie siedzący w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów podczas zajęć z przedstawicielem IPN

Na tropie Cichociemnych

Dawna kamienica Maklakiewiczów, w której obecnie znajduje się poświęcona rodowi Izba Pamięci, rozbrzmiewa nie tylko muzyką, ale również „głosami przeszłości”. Tym razem, podczas warsztatów prowadzonych przez Marcina Łaszczyńskiego z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie, ósmoklasiści poznawali tajemnice Cichociemnych, czyli Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. W dwóch blokach zajęć udział wzięły trzy klasy, czyli 65 uczniów.„Wywalcz wolność lub zgiń” – od tego zawołania

  • Zdjęcie: osoby odwiedz

13.12.1981 - 13.12.2022 oraz początek historycznego projektu

We wtorkowy wieczór, 13 grudnia, w kościele farnym w Mszczonowie odprawiona została Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego. Zaraz po Eucharystii koncelebrowanej przez ks. dziekana Tadeusza Przybylskiego i ks. wikarego Marka Węgrzynowicza odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu”.