Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej
Sala wrześniowa
Pierwsza sala - „wrześniowa” - zawiera zabytki i opracowania związane z najtragiczniejszym okresem w dziejach Mszczonowa, jakim była woja obrona 1939 oraz okupacja hitlerowska. W tym czasie zginęła połowa mieszkańców miasta, a jego zabudowa uległa zniszczeniu w 85%.
Sala ogólnomiejska
Druga sala - "ogólnomiejska", poświęcona została mszczonowskiemu rzemiosłu, które od wieków decydowało o kierunkach rozwoju Mszczonowa i stanowiło podstawę jego gospodarki. Zgromadzone w niej rzeczy odnoszą się także do ogólnej historii miasta - od czasów najodleglejszych, aż do okresu PRL-u.
Sala sław
Trzecia sala, nazwana „salą sław”, to zbiór pamiątek po tych mieszkańcach Ziemi Mszczonowskiej, którzy swoimi talentami rozsławiali ją w Polsce i na świecie. Dodatkowo ustawione w niej zostały gabloty z zabytkowymi dokumentami , głównie XIX –wiecznymi, które udało się miejscowym kolekcjonerom odnaleźć w nie tylko polskich antykwariatach.
Sala etnograficzna
NIECZYNNA DLA ZWIEDZAJĄCYCH
Czwarta sala - „etnograficzna”, to przedwojenna, zrekonstruowana izba mieszkalna, wyposażona w tzw. mszczonowskie meble, jakie powstawały w lokalnym zagłębiu rzemieślniczym, w którym branża stolarska było i jest do dziś bardzo licznie reprezentowana.