Aktualności

 • Widowisko Pasyjne

  Widowisko Pasyjne

  28.03.2023

  Gminne Centrum Informacji wraz z kołem Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Nosy Poniatki serdecznie na coroczne Widowisko Pasyjne w dniu 31.03.2023. Wydarzenie odbędzie się przy kościele pw. Świętej Trójcy w Lutkówce o godzi. 19:00. Scenariusz i prowadzenie widowiska - Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne Nagłośnienie i efekty świetlne - Mszczonowski Ośrodek Kultury

 • Wiosennie w Izbie Pamięci

  Wiosennie w Izbie Pamięci

  16.03.2023

  Od 1 marca Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odwiedzają grupy wychowanków Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie wraz z opiekunkami. Dzieci już po raz kolejny skorzystały z propozycji warsztatów, które znalazły się w ofercie zajęć prowadzonych przez Gminne Centrum Informacji w Izbie Pamięci dla zorganizowanych grup. Jedną z nich była lekcja historii „Huty szkła w okolicach Mszczonowa”, w której uczestniczyły grupy Motylki i Biedronki. 

 • Pierwsza wizyta w Izbie Pamięci

  Pierwsza wizyta w Izbie Pamięci

  15.03.2023

  8 marca Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odwiedziła grupa dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bobrowcach wraz z opiekunkami.
  Spotkanie rozpoczęło się od pogawędki o Rodzie Maklakiewiczów oraz historii ich kamienicy. Dzieci poznały podstawowe definicje muzealne m.in. takie jak: eksponat, zabytek, replika, wystawa. Przed obejrzeniem wystawy stałej, przedszkolaki poznały zasady zwiedzania muzeów oraz Izb Pamięci, które zostały omówione podczas krótkiego filmu animowanego.

 • Ferie bez śniegu nie muszą być nudne!

  Ferie bez śniegu nie muszą być nudne!

  08.03.2023

  Ferie z Izbami Pamięci organizuje co roku Gminne Centrum Informacji. Zajęcia mają charakter kreatywnych zabaw z historycznym tłem. Podczas tegorocznych młodzi uczestnicy, którzy przybyli do Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, wykonywali modele pojazdów wojskowych z drewna. W sumie dla dzieci przygotowano pięć spotkań, podczas których udało się złożyć ponad czterdzieści modeli pojazdów wojskowych.

 • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2023 r.

  Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2023 r.

  01.03.2023

  W dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, prezentujemy wystawę należącą do wystaw elementarnych IPN "Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944–1956". Prezentuje ona historię działalności podziemia niepodległościowego w Polsce w latach 1944–1956, przedstawia poszczególne oddziały partyzanckie, dowódców oraz żołnierzy zaangażowanych w walkę z reżimem komunistycznym i okupantem sowieckim po II wojnie światowej, pokazuje represje, jakie były stosowane wobec nich, a także sposoby upamiętnienia żołnierzy niezłomnych w wolnej Polsce.