Aktualności - rok 2023

Wykaz wykładów i ćwiczeń Franciszka Maklakiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, 5 lutego 1935 rok

W ramach „Eksponatu miesiąca” prezentujemy: wykaz wykładów i ćwiczeń Franciszka Maklakiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Dokument datowany na 5 lutego 1935 roku, pod numerem albumu 46939, stanowi cenny zapis historyczny, ilustrujący wielowymiarowość talentu Maklakiewicza.

Eksponat składa się z zapisów, obejmujących program wykładów i ćwiczeń wygłaszanych przez wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego.

To wyjątkowe spojrzenie na jego działalność akademicką, ukazujące zakres tematyczny i głębokość wiedzy. Zawiera również istotne informacje o strukturze edukacyjnej tamtych czasów.

Warto podkreślić, że dokument posiada fotografię kompozytora oraz jego własnoręczny podpis. To nie tylko dokumentacyjna perełka, ale także wizualna podróż w czasie, umożliwiająca bliższe zbliżenie się do postaci Franciszka Maklakiewicza, człowieka o wielu talentach.
Eksponat miesiąca stanowi integralną część bogatej kolekcji Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, którą warto odwiedzić, aby zgłębić historię i dziedzictwo tej wybitnej rodziny.

Przywraca pamięć o wyjątkowym kompozytorze, edukatorze i człowieku, który swoim wkładem znacząco wpłynął na rozwój kultury muzycznej w Polsce.

ak, GCI

  • eksponat grudnia

wstecz